دانشگاه صدا و سیم x

دانشگاه صدا و سیم... وقت با تمام وقت دانشگا ...
... نشدم می خوام خودمو بك ...
... دوست دارم برم سفر بابا هم پول ندارد من خجالت میكشم ازپدری كه بیماری كلیه ...
... beaucoup. Je vous en pris . You are too kind Me too. نگفته بودید فرانسوی هم بلد هستید.حالا ...
... بی قرارتم دروغه هر لحظه با گریه در انتظارتم دروغه هر کی میگه رفیقتم ...
... دارم و اون اینكه من نمیدونم چه استعدادی دارم از هر كس می÷ریم میگه تو اینجوری ...

... در باب مهارتهای زندگی برای جوانان و نوجوانان و کودکان به بنده ارائه نمایید. ...
... نزدیکی است سلام من دنبال کتابی میگردم که بتوان در باره تعلیم و تربیت ...
... بدانم کتب از این کتابخانه دانلود می شود یانه؟ آیا دانلود آن رایگان است؟ ...
... را چگونه میتوان تغییر داد و حذف ...
... بیماری اسکیزوفرنیا در بازه زمانی سال1392تا1394م ...
... از کتابخانه اس ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

دانشگاه صدا و سیم
با عرض سلام
در مورد دانشگاه صدا و سیما توضیحاتی ذکر کنید
پنج شنبه 30/8/1387

پاسخ :
دوست عزیز:
سلام.
در پی تاسیس و آغاز به كار تلویزیون در كشور و گستردگی فعالیت سازمان رادیو و تلویزیون نیاز به ایجاد موسسه‌ای كه نیروی انسانی موردنیاز این سازمان را تامین و تربیت كند، احساس شد. بعد از فراهم آمدن مقدمات كار در سال 1348 موسسه‌ای به نام « مدرسه عالی تلویزیون و سینما » تشكیل شد كه دانش‌آموختگان آن به فعالیت در سازمان رادیو و تلویزیون و حوزه سینما مشغول شدند. این موسسه كار خود را با یك دوره كوتاه مدت یك ساله آغاز كرد.

بعدها این دوره به دو دوره دو ساله (كاردانی) در رشته های تولید و فنی ارتقاء یافت. در همین زمان دوره‌های كارشناسی ارشد تكنولوژی آموزشی، تحقیق در ارتباطات جمعی و مهندسی الكترونیك نیز در مدرسه عالی تلویزیون و سینما طراحی و اجرا شد. پس از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران، ضرورت ایجاب كرد كه این موسسه منحصراً به تربیت نیروی انسانی مورد نیاز سازمان صداوسیما بپردازد. ابتدا نام موسسه به « مركز آموزش فنی » و سپس به « دانشكده صداوسیما » تغییر یافت. در سال 1361 مقطع كاردانی تولید این دانشكده به مقطع كارشناسی تولید ارتقاء یافت و در سال 1374 دوره كارشناسی ناپیوسته فنی (مهندسی مخابرات) و در سال 1375 دوره كارشناسی ارشد تولید سیما نیز به دوره‌های دانشكده افزوده شد. از سال 1376 رشته كارشناسی ارتباطات نیز با پذیرش دانشجو به جمع رشته‌های تحصیلی دانشكده پیوست.

دانشكده صداوسیما در حال حاضر دارای هفت گروه آموزشی شامل تولید، مهندسی رسانه، ارتباطات، موسیقی، رادیو، هنرهای رایانه‌ای، معارف اسلامی و دروس عمومی می‌باشد كه دانشجویان آن در چهار مقطع كاردانی، كارشناسی، كارشناسی ناپیوسته و كارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

مقطع كاردانی با سه گرایش فرستنده، صدا و تصویر، صدابرداری.

كارشناسی ناپیوسته با گرایش مهندسی رسانه.

كارشناسی تولید سیما با گرایش برنامه‌سازی تلویزیونی.

كارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال با گرایش گرافیك و انیمیشن.

كارشناسی ارتباطات با دو گرایش: خبر و رادیو (مخصوص كاركنان صداوسیما).

كارشناسی ارشد تهیه‌كنندگی تلویزیونی، صدا، تحقیق در ارتباطات، مدیریت رسانه، ژورنالیسم رادیو و تلویزیونی، تبلیغات و بازاریابی، مهندسی صدا، تولید سیما، تهیه‌كنندگی و سردبیری رادیو و كارشناسی ارشد نویسندگی برای رادیو.

كارشناسی موسیقی با گرایش سازهای جهانی.

دانشكده صداوسیما در قم نیز از اوایل سال 1377 فعالیت رسمی خود را با پذیرش دانشجو جهت تحصیل در دوره كارشناسی ارشد ارتباطات با گرایش تهیه‌كنندگی آغاز كرده است. لازم به ذكر است كه شعبه قم دانشجویان خود را از میان طلاب دارای مدرك سطح حوزه‌های علمیه برمی‌گزیند.

اكنون دانشكده صداوسیما با شتابی بیش از پیش با ارائه رشته‌های مختلف تحصیلی در سطح كاردانی تا كارشناسی ارشد بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را تامین می‌كند و در دستور كار خود نیز پذیرش دانشجو در مقطع دكتری را قرار داده است.

آموزش زمینه ساز توسعه پایدار و پویایی هر سازمان یا نظام اجتماعی است و نقش بنیادی آن در همه شئون جامعه غیرقابل انکار است. سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک نهاد موثر و قدرتمند رسانه ای نیازمند تامین نیروی انسانی کارآمد، متخصص و هماهنگ با آخرین دستاوردهای فنی و تحولات مختلف در زمینه رسانه است. از این رو دانشکده صداوسیما ایجاد شد تا آموزش بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز سازمان را در زمینه های متنوع و سطوح مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد تامین کند.

دانشکده صدا و سیما با ارائه رشته های مختلف تحصیلی در گروه های آموزشی تولید، مهندسی رسانه، ارتباطات، موسیقی، هنرهای دیجیتال، رادیو، دروس معارف اسلامی و عمومی در سطوح کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را تامین می کند

موفق باشید

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... بعضی صفحات چیست Server Error in Application. -------------------------------------------------------------------------------- ...
... khastare komaki, va rahe hali baraye moshkele khod mibasham. dokhtary hastam taghriban22 sale ke taghriban 1.5 sale pish ba ...
... که از سرور الف از شهرمان برای استفاده از مطالب تبیان استفاده میکنم هنگام ...
... در كامپیوتر چیست و آیا میتوان تحقیق یا پروژه ای از كامپیوتر راجع به آن ...
... پاسخ به سوالات انگلیسی و عربی باید حتما به همان زبان باشد یا میتوان ...
... قسمتها عم ...

... انواع دماسنجها با كاربرد انها ...
... هر پا چ ...
... ی زمین چه اثرهای نامطلوبی می تواند بر زندگی بشر و محیط زیست داشته باشد ...
... که در قدیم دریانوردان چگونه به کمک آهن ربا جهت یابی می کردند ؟در این مورد ...
... ترم اول دانشگاه هستم میخواهم به سوال های من جواب کامل ...
... آقای امامی لطفا نحوه تبدیل کالری/ گرم بر ژول / کیلوگرم ...

سایر مطالب

سایر مطالب

سایر مطالب

*